VOLUME | KRONOLOJİ

Volume, Archis + AMO + C-Lab tarafından oluşturulmuş bir projedir.
Hollanda’da, Archis Vakfı tarafından üretilmekte ve yayılanmaktadır.

elif_tasarımeleştiri

Volume, mimarlık ve tasarım gündemini belirleyen bağımsız bir dergidir. Mimarinin ‘yapım yapma’ tanımının ötesine geçerek, ortamları tasarlama konusundaki küresel görüşleri ortaya çıkarmakta, toplumsal yapılara yönelik daha geniş tutumları savunmakta ve mimarinin kültürel ve siyasi önemini geri almaktadır. Küresel bir fikir platformu olarak düşünülmüş olan bu dergi, mimari alanların genişlemesini ve tasarıma alternatif alanlar açmayı hedefler.

Volume projesi, 1929’dan beri devam eden ve mimarlık, kent ve görsel kültür alanında öncülük eden Archis dergisinin devamıdır. Volume ve Archis dergileri gerçek zamanlı oluşan mekansal
ve kültürel olayların üzerine deneysel ve düşünsel alanlar açar. Bu projede öne çıkan diğer isimler ise AMO ve Columbia Laboratuvarı’dır. AMO, mimari düşünceyi mimarlık ve şehircilik sınırlarının dışındaki disiplinlere uygulayan bir araştırma ve tasarım stüdyosudur. AMO, refakatçisi olan Metropolitan Architecture for Office, Rotterdam, Hollanda ile birlikte çalışır. Mimari Yayıncılık için Columbia Laboratuarı ise, Columbia Üniversitesi Mimarlık, Planlama ve Koruma Enstitüsü’nde yarı özerk bir düşünce ve eylem deposu olarak kurulan ve mimaride yeni iletişim biçimlerinin geliştirilmesine ayrılmış deneysel bir araştırma birimidir.
Lilet Breddels (Director)
Arjen Oosterman (Publisher/Editor-in-Chief)
Jeroen Beekmans (Web Editor)

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: